Jakie możliwości dają nam ubezpieczenia oszczędnościowe?

Oszczędzanie wciąż nie jest mocną stroną Polaków. Aktualnie ok. 55% posiada oszczędności, z czego jedynie 23% dysponuje oszczędnościami większymi niż półroczne zarobki1. To zdecydowanie za mało, jeżeli myślimy o kupnie mieszkania dla dziecka czy dalekich podróżach.

Aby pomóc Ci w oszczędzaniu na Twoje przyszłe marzenia, stworzyliśmy ubezpieczenie oszczędnościowe Oszczędności bez Obaw. Łączy ono w sobie zarówno długoterminowy plan oszczędnościowy na wybrany cel w przyszłości, jak i ubezpieczenie na życie. Przyjrzyjmy się w pierwszej kolejności możliwościom, jakie daje długoterminowe oszczędzanie.

Na co możesz zaoszczędzić pieniądze?

Oszczędzając z Prudential – na podstawie minimalnie dziesięcioletniej umowy – możesz zgromadzić kapitał na praktycznie dowolny cel. Cele te mogą oczywiście być w pełni różnorodne: możesz np. gromadzić kapitał początkowy dla swojego dziecka, by miało łatwiejszy start w dorosłe życie. Możesz też oszczędzać na kupno mieszkania lub wymarzonego domku nad jeziorem.

Nic też nie stanie na przeszkodzie, by zgromadzona kwota była przeznaczona na zakup łódki, jak i na zorganizowanie wymarzonej podróży w najdalsze zakątki świata. A może po prostu będziesz chciał otrzymać gotówkę na swoje konto bankowe? Prudential w niczym Cię nie ogranicza i pomoże zgromadzić kapitał na taki cel, jaki tylko sobie wymarzysz!

Gwarancja, że zawsze otrzymasz swoje pieniądze

Ubezpieczenie Oszczędności bez Obaw zawsze daje pewność, że po upływie czasu trwania umowy otrzymasz pieniądze, na które się z Tobą umówiliśmy przy zawieraniu umowy ubezpieczenia. Może to być albo gwarantowana suma ubezpieczenia (z możliwością dodatkowych premii), albo suma wszystkich wpłaconych składek z tytułu umowy głównej – w zależności od wariantu umowy, na jaki się zdecydowałeś.

Oszczędzasz, ale i chronisz swoją rodzinę

Zawierając umowę oszczędnościową z Prudential, nie tylko oszczędzisz pieniądze. Oprócz tego zabezpieczasz też swoją rodzinę na wypadek, gdyby spotkało Cię coś złego. Niestety, nigdy nie możesz mieć pewności, że zawsze będziesz mógł sprawować pieczę nad swoimi najbliższymi. Musisz już zawczasu zastanowić się, co się wówczas z nimi stanie. Jak będzie dalej wyglądało ich życie, gdy Ciebie zabraknie?

Decydując się na umowę Oszczędności bez Obaw, nie musisz martwić się tym czarnym scenariuszem, ponieważ ubezpieczenie zabezpieczy Twoją rodzinę na wypadek Twojej śmierci. Wówczas Prudential zapewni im finansowe wsparcie.

Jakie są warunki zawarcia umowy?

Ubezpieczenie Oszczędności bez Obaw kierowane jest do bardzo szerokiej grupy odbiorców. Osobą ubezpieczoną może już zostać osoba, która ukończyła 16. rok życia, oraz osoba, która nie ukończyła jeszcze 66. roku życia. Umowa zawierana jest na okres minimum 10 lat, jeżeli jednak preferujesz dłuższy czas jej trwania, istnieje rzecz jasna taka możliwość.

Dzięki ubezpieczeniu Oszczędności bez Obaw możesz określić odpowiedni dla Ciebie poziom świadczenia otrzymywanego w przypadku dożycia do końca umowy ubezpieczenia. Wysokość minimalnej składki za ubezpieczenie – w zależności oczywiście od umówionej gwarantowanej sumy ubezpieczenia – wynosi 165 zł miesięcznie. Warunki ubezpieczenia? Mogą się zmieniać!

Co w tym wszystkim niezwykle ważne, umowa Oszczędności bez Obaw pozwala na zmiany niektórych jej parametrów w trakcie jej trwania. Dla przykładu: na dłuższych umowach niż 10-letnie możesz podwyższyć wysokość składki i sumy ubezpieczenia, a po pierwszej rocznicy zawarcia umowy – w pewnym zakresie je obniżyć. Możesz też wybrać, czy składki opłacisz w okresach miesięcznych, kwartalnych, półrocznych czy rocznych.

Prudential zdaje sobie również sprawę z tego, że Twoja płynność finansowa może niekiedy ulec zachwianiu. Dlatego nasza umowa ubezpieczenia przewiduje możliwość zawieszenia obowiązku opłacania składek na okres od 3 do 12 miesięcy. Możliwość taka pojawia się nie wcześniej niż po upływie 3 lat od dnia zawarcia umowy.

Dodatkowe ubezpieczenia – abyś czuł się jeszcze bezpieczniej

Zawierając umowę ubezpieczenia Oszczędności bez Obaw, możesz również zabezpieczyć się szeregiem umów dodatkowych, poszerzających zakres Twojej ochrony. Dzięki nim ubezpieczyciel wesprze Cię np. w przypadku zapadnięcia na poważną chorobę, podczas pobytu w szpitalu lub po operacji czy w sytuacji poważnego inwalidztwa.

Ponadto umowy dodatkowe mogą też zagwarantować szersze wsparcie Twojej rodzinie w przypadku Twojej śmierci, by mogła ona zachować dotychczasowy standard życia. Koszty zawarcia umów dodatkowych nie podnoszą znacząco składki ubezpieczenia, natomiast z pewnością poprawią bezpieczeństwo finansowe Ciebie i Twoich najbliższych.

Oszczędności i bezpieczeństwo

Ubezpieczenie Oszczędności bez Obaw to przede wszystkim bezpieczny sposób na gromadzenie kapitału, dzięki któremu będziesz w stanie zrealizować nawet te najbardziej kosztowne marzenia. Ubezpieczenie to ochroni także Twoich najbliższych w przypadku Twojej śmierci, a ponadto może być rozszerzone szeregiem dodatkowych umów ubezpieczeniowych.

__________
1 Według badań przeprowadzonych przez CBOS: https://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2019/K_065_19.PDF