Czy stać Cię na brak ubezpieczenia na wypadek raka?

Choroba a w tym nowotwór nie wybiera. Nie istnieje sposób, który mógłby przed nimi stuprocentowo uchronić. I choć życzymy Ci, abyś nigdy nie usłyszał złej diagnozy, nie możemy Ci tego zagwarantować. Dlatego zachęcamy, abyś zabezpieczył się na przyszłość na wypadek poważnego zachorowania.

Jaki jest zakres takiego ubezpieczenia? Przede wszystkim wesprze Cię ono w przypadku zachorowania na jedną spośród aż 54 poważnych zachorowań – w tym na nowotwory złośliwe oraz poszczególne rodzaje nowotworów niezłośliwych.

Ubezpieczenie od zachorowania m.in. na nowotwór

Na wypadek najpoważniejszych chorób, Prudential oferuje ubezpieczenie Kompleksowa ochrona na wypadek poważnego zachorowania - będące umową dodatkową rozszerzającą zakres trzech głównych umów ubezpieczeniowych (Emerytura bez Obaw, Oszczędności bez Obaw lub Komfort Życia).

Wysokość sumy ubezpieczenia dla niniejszego ubezpieczenia opiewa na kwoty od 10 000 zł aż do 2 000 000 zł, którą możesz dopasować do swoich aktualnych potrzeb. Składka za umowę dodatkową opłacana jest w tych samych terminach i z tą samą częstotliwością jak w umowie głównej. Dla przykładu osoba w wieku 30 lat przy zawarciu umowy dodatkowej z sumą ubezpieczenia 80 tys. zł na okres 10 lat zapłaci miesięczną składkę w wysokości około 16 zł.

Co otrzymujesz w zamian?

Jaki jest zakres takiego ubezpieczenia? Przede wszystkim wesprze Cię ono w przypadku zachorowania na jedną spośród aż 54 poważnych zachorowań – w tym na nowotwory złośliwe oraz poszczególne rodzaje nowotworów niezłośliwych. Co więcej, w sytuacji, w której dotknęłoby Cię kilka poważnych zachorowań, łączna wysokość wypłaconych świadczeń może wynosić nawet 350% sumy ubezpieczenia.

W tym wszystkim istotne jest, że przyznane Ci świadczenia mogą być nie tylko przeznaczone na samo leczenie, ale też na zapewnienie wsparcia Twoim bliskim i utrzymania ich dotychczasowego poziomu życia – gdyby np. choroba uniemożliwiła Ci pracę zawodową.

W ramach tej umowy dodatkowej masz również dostęp do drugiej opinii medycznej. Masz możliwość przekazania dokumentacji medycznej dotyczącej choroby i skonsultowania diagnozy ze specjalistą z najlepszych ośrodków medycznych na świecie.

Musisz uświadomić sobie, że leczenie – nawet mimo tego, że częściowo pokrywane jest z ubezpieczenia społecznego i tak wiąże się z wysokimi kosztami, w tym utrzymaniem domowego budżetu, rehabilitacji, prywatnych wizyt lekarskich itp.

Pomyśl o tym szczególnie w sytuacji, w której nie dysponujesz oszczędnościami. Leczenie nowotworu – czy też każdej innej poważnej choroby – może potrwać kilka lat. Wówczas całkowite koszty leczenia będą niezwykle wysokie.

Przede wszystkim nie wszystkie placówki medyczne oferują leczenie chemioterapią lub radioterapią, możesz więc być zmuszony do dojazdu do odpowiedniego szpitala. Ponadto, w trakcie leczenia niezbędne okażą się częste konsultacje medyczne (np. ze specjalistą onkologiem), co prawdopodobnie będzie wiązało się z odpłatnymi, prywatnymi wizytami, szczególnie jeżeli będziesz chciał żeby odbyły się szybko.

Pamiętaj też, że możesz być zmuszony do pokrycia kosztów rehabilitacji, zakupu leków czy suplementów. Co więcej, chorzy często nie zdają sobie sprawy, że osoba chora na nowotwór powinna stosować znacznie bardziej wymagającą dietę, która – siłą rzeczy – jest znacznie droższa od tej codziennej. Koszty związane z chorobą wzrastają więc w bardzo szybkim tempie.

Chorujesz? Twoja dochody niestety maleją!

Musisz też mieć świadomość, że podczas leczenia możesz nie być w stanie wykonywać pracy zawodowej. Wówczas koszty leczenia są także pieniędzmi, których z powodu zachorowania nie zarobiłeś. Najmniej odczuwalna dla Twojej sytuacji finansowej będzie okoliczność, w której jesteś zatrudniony na podstawie umowy o pracę, ale to też tylko przez określony czas. Jeżeli jednak prowadzisz np. jednoosobową działalność gospodarczą lub pracujesz na podstawie umowy cywilnoprawnej, Twoja sytuacja będzie już dużo gorsza, a w ciągu kilku miesięcy Twoje dochody mogą radykalnie się zmniejszyć. Ubezpieczenie może chronić Cię przed taką sytuacją i pomoże Ci przetrwać okres, w którym nie będziesz mógł pracować.

Pamiętaj: nie jesteś sam

Nigdy też nie zapominaj, że jesteś odpowiedzialny nie tylko za siebie, ale także za Twoich bliskich. Jeżeli Twoje dochody zmaleją, nie tylko Twoje szanse na wyzdrowienie będą niższe, ale też osoby, którymi się opiekujesz, mogą mieć ograniczone środki do życia. Wykupując dodatkowe ubezpieczenie na wypadek wystąpienia poważnej choroby zabezpieczasz również swoich najbliższych.

Ubezpieczenie Kompleksowa ochrona na wypadek poważnego zachorowania może ułatwić Ci powrót do zdrowia. Jest to ubezpieczenie, które nie tylko wesprze Cię w najtrudniejszych chwilach, ale też pomoże Ci w utrzymaniu dotychczasowego standardu życia. Ponadto, ubezpieczenie oferuje drugą opinię medyczną, która pozwoli otrzymać Ci niezależną opinię medyczną od specjalistów ze światowej klasy z ośrodków medycznych bez ograniczeń geograficznych - szybki dostęp do właściwej diagnozy i odpowiedni plan leczenia zaproponowany przez grupę ekspertów, bez dodatkowych kosztów dla Ciebie.