Jak działają nasze ubezpieczenia?

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Ubezpieczenia oszczędnościowe Prudential

Specjaliści Prudential przygotowali specjalnie dla Ciebie sekcję edukacyjną, która ma na celu przybliżenie tematyki ubezpieczeń.
Jeśli czujesz że twoja wiedza w dziedzinie ubezpieczeń jest niewystarczająca, przeczytaj nasze artykuły. Mamy nadzieję że pomogą Ci w podjęciu świadomych decyzji związanych z planowaniem przyszłości.

Umowy dodatkowe Prudential

Umowy dodatkowe dają możliwość rozszerzenia zakresu ochrony. Możesz dokupić je do umowy głównej EMERYTURA BEZ OBAW, OSZCZĘDNOŚCI BEZ OBAW, START w ŻYCIE CZY KOMFORT ŻYCIA. Przeczytaj nasze artykuły, aby dowiedzieć się jak wybrać idealną umowę dla Ciebie i co możesz dzięki niej zyskać.

 

Słownik

B C D F G I K O P R S Ś U W Z

W

Wartość wykupu (ubezpieczenia oszczędnościowe)

kwota obliczana na zasadach wskazanych w polisie, wypłacana:

  • Ubezpieczającemu w razie wypowiedzenia przez niego umowy ubezpieczenia. W takim przypadku wartość wykupu jest ustalana na ostatni dzień obowiązywania umowy ubezpieczenia,
  • osobom uprawnionym w razie śmierci Ubezpieczonego w sytuacjach wskazanych w OWU. W takim przypadku wartość wykupu jest ustalana na dzień śmierci Ubezpieczonego.

Wartość wykupu zmienia się w trakcie trwania umowy, a jej wysokość nie jest gwarantowana. Informację o aktualnej wysokości wartości wykupu Ubezpieczający będzie otrzymywał w każdą rocznicę polisy.

Wskaźnik indeksacji

wskaźnik wyrażony w punktach procentowych, o jaki będą podwyższone składki ubezpieczeniowe. Wskaźnik ten jest nie niższy niż 2,5%.