Jak działają nasze ubezpieczenia?

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Ubezpieczenia oszczędnościowe Prudential

Specjaliści Prudential przygotowali specjalnie dla Ciebie sekcję edukacyjną, która ma na celu przybliżenie tematyki ubezpieczeń.
Jeśli czujesz że twoja wiedza w dziedzinie ubezpieczeń jest niewystarczająca, przeczytaj nasze artykuły. Mamy nadzieję że pomogą Ci w podjęciu świadomych decyzji związanych z planowaniem przyszłości.

Umowy dodatkowe Prudential

Umowy dodatkowe dają możliwość rozszerzenia zakresu ochrony. Możesz dokupić je do umowy głównej EMERYTURA BEZ OBAW, OSZCZĘDNOŚCI BEZ OBAW, START w ŻYCIE CZY KOMFORT ŻYCIA. Przeczytaj nasze artykuły, aby dowiedzieć się jak wybrać idealną umowę dla Ciebie i co możesz dzięki niej zyskać.

 

Słownik

B C D F G I K O P R S Ś U W Z

I

Indeksacja

polega na podwyższeniu składki z tytułu umowy ubezpieczenia w rocznicę umowy ubezpieczenia, zgodnie ze wskaźnikiem indeksacji. W przypadku, gdy średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem, ogłaszany przez GUS będzie wyższy niż 2,5% to taki zostanie zastosowany w indeksacji, a w sytuacji gdy wskaźnik ogłaszany przez GUS będzie niższy niż 2,5%, przyjęty przez Prudential wskaźnik indeksacji wyniesie 2,5%. Indeksacja składki powoduje odpowiednie podwyższenie sumy ubezpieczenia (ale suma ubezpieczenia wzrośnie o inny procent) i gwarantowanej wartości wykupu w ubezpieczeniach oszczędnościowych. Celem indeksacji jest ograniczenie spadku realnej wartości świadczeń wskutek inflacji. Indeksacja odbywa się bez ponownej oceny ryzyka ubezpieczeniowego.