Historia

Prudential na świecie

Marka Prudential to ponad 165 lat tradycji. Firma została założona w 1848 roku w Londynie i sprzedawała „ubezpieczenia przemysłowe" dla klasy robotniczej. Od początku swojego istnienia Prudential stawia na innowacyjne rozwiązania - w 1856 roku firma jako pierwsza wprowadziła ubezpieczenia dla dzieci, a w 1871 roku zainwestowała w mechanizację procesów w firmie i jako pierwsza zdecydowała się na zatrudnienie kobiet w Londynie.

Od 1920 roku trwa międzynarodowa ekspansja marki Prudential. Kolejne oddziały powstały we Francji, w Indiach, Kanadzie, Australii, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Dziś Prudential jest międzynarodową grupą finansową. Akcje firmy są notowane na giełdach w Londynie, Singapurze, Hongkongu oraz Nowym Jorku.

Dlaczego Prudential - Ludzie
Od początku wspieramy swoich Klientów w najtrudniejszych momentach. Po obu wojnach światowych wypłacaliśmy świadczenia, pomimo obowiązującej zasady wyłączenia odpowiedzialności podczas działań wojennych.

Prudential w Polsce

Grupa Prudential działała w Polsce od 1927 r. w ramach dwóch spółek – spółki zależnej Towarzystwo Ubezpieczeń „Przezorność" oraz angielskiej spółki akcyjnej Towarzystwo Ubezpieczeń Prudential. Firma mieściła się w sławnym budynku Prudential, który w tamtych czasach był symbolem nowoczesnej Warszawy.

W wyniku wybuchu II wojny światowej majątek firmy został przejęty przez okupanta, a archiwa zniszczone podczas Powstania Warszawskiego. Po zakończeniu wojny nastąpiły zmiany ustrojowe uniemożliwiające dalszą działalność firmy w Polsce. Pomimo to Prudential dotrzymał złożonych obietnic, wypłacając świadczenia zgłaszającym się rodzinom Klientów (więcej).

Aby uczcić pamięć ubezpieczonych Klientów oraz ich spadkobierców, brytyjska firma Prudential plc powołała Fundację Przezorność, która w latach 2003-2008 przekazała 4 miliony dolarów, wspierając wybrane, polskie organizacje charytatywne związane z działalnością kulturalną lub historyczną.

W 2013 roku Grupa Prudential ponownie weszła na rynek w Polsce. Obecnie oferujemy nowoczesne ubezpieczenia na życie oraz produkty pozwalające gromadzić oszczędności na emeryturę lub dowolnie wybrany cel.